Ellu salli ostes aitad toota Eesti maakaarti nägemispuudega lastele!
Nägemispuudega lastega tegelev Tallinna Heleni kool ja Ellu sallide looja, Helen Vaks, alustavad heategevust, et võimaldada nägemispuudega lastel õppida tundma Eestimaa geograafiat. Ostes Hiiumaa sõba, saavad inimesed toetada Eesti maakaardi loomist nägemispuuetega lastele.
Heategevus toimub 5.–31. detsembrini 2011.
Helen Vaks ootab kõiki häid inimesi toetama projekti elluviimist. Sobiv toetussumma on võimalik kanda Eesti Pimekurtide Tugiliidu pangakontole 221013266089, märksõnaks kaart või soetada detsembrikuus esmakordselt Ellu meeste sõba, mille mustrid on loonud Hiiumaalt pärit disainer Magnus Lõppe. Ellu salle saab osta erinevates müügikohtades Tallinnas ja mujal Eestis. Rohkem infot saab lugeda heategevuse kohta Ellu sallide kodulehelt www.ellusallid.ee või Facebooki lehelt.
Hiiumaa sõba – elab, kestab ja tähendab
Minu juured on Hiiumaal. See on paik, mida hoian ja armastan. Mõnda aega olen soovinud luua hiidlastele sõba, mis räägiks nende saare ja rahva lugu. Nii tekkis mõte kududa sall koos Magnus Lõppega. Hiidlasega, kes on maailmas disainerina tuntust kogunud. Jagades Magnusega oma ideid ja Hiiumaa kauneid mustreid, sündis sõba meestele. Sõba, mida ehib Pühalepa tanukirja muster, mis elab, kestab ja tähendab.
Ka hea tegu elab, kestab ja tähendab. Tänan südamest kõiki, kes aitavad nägemispuudega lastele ja noortele kinkida nende esimese Eesti maakaardi. Hea teoga toetame ka Heleni kooli õpetajaid (erilised tänud Airi Püssile ja Olga Ilginale), kes suurest hoolest ja vabast tahtest on oma kooli lastele muretsenud õppetööks vajalikke vahendeid, milleta noorte õppetöö oleks raske.
Heleni kooli laste soov on tajuda oma maa ilu. Täidame koos nende unistuse!
P.S. Loodan, et meie heategevusest kasvab midagi suurt ja erilist, et saaksime aidata ka teisi abivajajaid.

                   KONTSEPT

„Nagu mälestus, nähtamatu kild, mis elab hinges erksana. Ei pruugi näha, kuid teame, et on olemas –
elab, kestab ja tähendab …”
Minu kodu on Hiiumaal, Pühalepa vallas, Partsi külas – imeline koht, mille rahu, lihtsus ja inimesed olid inspiratsiooniks selle salli loomisel.
Olen põhimotiivina tõlgendanud Pühalepa tanukirja modernses ja mininmalistlikus võtmes. Mustri hajumine on kui traditsioonid, tavad, mõtted, mis vahel ajas hägustuvad, kuid mis meile alatiseks alles jäävad. Kõik oluline ei pea olema nähtav ja välja öeldud. Disainis olen silmas pidanud ka neutraalset üldmuljet, et sall oleks tagasihoidlik ja kergelt stiliseeritav igapäevaseks kandmiseks. Värvideks olen valinud naturaalsed pehmed toonid, pidades silmas meeste värvieelistusi, kombinatsioonide omanäolisust, iseloomulikkust hiidlastele ja Hiiumaale ning kontseptsioonilist terviklikkust.

Lugupidamisega
Magnus Lõppe

Hiiumaa salli saab osta ellusallide kodulehelt ja alates 7 detsembrist Etnogoods OÜ, Tartu mnt. 6 Tallinn ja Hää Eesti Asi Viru 23 Tallinn