Ellu sallid on kaunistatud Eesti armastatud mustritega, esiemade tarkusi ja oskusi järgides. Kandes Ellu salli anname suure panuse meie juurte säilitamisele ja tutvustamisele ning hoiame au sees oma kultuuripärandit, Soovin, et Ellu sallide looming aitaks esiemade loodud ilu ja sügavat rahvatarkust edasi kanda veel mitmeid, mitmeid põlvi.”

Ellu sallid on loodud 2010 aastal, toonud tänapäeva Eesti rahvariiete mustrid ja elustanud sõba kandmise traditsiooni. Kunagiste uskumuste kohaselt mustrid kaitsesid, hoidsid ja kaunistasid kandjat. Sõbad kuulusid meie rahvariiete piduülikonna juurde, neid hoiti ja pärandati põlvest põlve.

Eesti eri paigust kogutud mustrid on Ellu sallide loomingus saanud uudse stiili. Koostöös tuntud Eesti kunstnike, disainerite ja meistritega sünnivad kaasaegsed kollektsioonid.

Tänaseks on lisaks sõbale hoole ja armastusega kootud ka tekid, voodikatteed, pehmed padjad ning beebitekid. Inspiratsiooni on andnud ka Norra ja Sooma rahvamustrid, koos Põhjamaa disaineritega on valminud tooted tervitamaks üle mere naabreid.

Olgu kauni kandi kallistus sõbade näol ilus mälestus meie maa ilust ja võlust! Loe huvitavaid lugusid sõbade kohta www.ellusallid.ee

Helen Vaks