Kohe on käes 1. juuni, rahvusvaheline lastekaitsepäev. See on aeg, mil teha kingitus, nagu öeldakse, oma elu õitele – lastele. Ellu sallide rahvusmustritega tekid nii beebidele, lastele, kui suurtematele, on armas ja soe kingitus. Lugu kõige uuemast beebitekist saab lugeda 19. mai Maalehe lisast "Targu talitaja", kus Pille Hermanni kirjutab loo Uneingli kallistusest.

Uneingli kallistus
Alati ei pea kõike ise tegema ning ise jõudma. Sellel kaunil kevadel üllatavad lapsi ja lapsevanemaid Epp Maria Kokamägi ning Helen Vaksi ühisloominguna valminud lummavad tekid kõige väiksematele.
“Idee teha midagi lastele tekkis aasta tagasi. Hakkasin mõttes otsima kunstnikku, kellega koostööd teha. Ühel hetkel jõudsin äratundmisele, et see ei saa olla keegi muu kui Epp Maria Kokamägi, kes on ise ka ema ning vanaema. Jaanuaris meie koostöö algaski. Olen teinud väga erinevaid kavandeid, kuid kunagi varem pole kavandanud väikesele inimesele  figuraalelemendiga tekki,” räägib Ellu sallide looja Helen Vaks.
Maalikunstnik Epp Maria Kokamägi lisab: “Enne tööle asumist huvitas mind ka teostuse tehniline pool. Kuidas joonistatud pilt jõuab kangale ning oleks kaunis ja ka pesukindel. Helen selgitas tööprotsessi väga põhjalikult. Nii meie koostöö algaski – mina kujundasin uneingli, Heleni hooleks jäi inglit ümbritseva ornamendi sobitamine. “Teki keskosas on Lääne-Eestile iseloomulik figuraalelement ehk uneingel. Selle kujundas Epp Maria mõeldes oma lapselapsele, keda kaunis ingel igal õhtul magusale unele suigutas. Nüüdsest on see ingel kõikidele lastele kauni une tooja. Inglit ümbritseb Pärnu rahvariideid kaunistav lillevanik. “Minu soov ääristada ingel just selle kandi kauni mustriga tulenes Epp Maria armastusest Lääne-Eesti vastu,” räägib Helen Vaks.
Tekk on kootud naturaalsetest materjalidest. Kuna lapsed kasvavad kiiresti, on teki mõõtmed praktilistel kaalutlustel tavapärasest suuremad, mõõtudes 130×130 cm. Tekile on võimalik tikkida ka lapse nimi. “Soovime oma tekiga teha kummarduse esiemade loomingule,” lausub Helen Vaks.