Sel kevadel kavandas Rannarahva Muuseum näitust „Hõbevalgeim. Rävala kõrgaeg“. Koos tekkis mõte kududa ka sõba, mis kannaks endas lugusid, mis seotud näituse sisuga. Ekspositsioon on pühendatud Eesti president Lennart Merile ning räägib meie esivanemate kuulsusrikkast minevikust ja majanduslikust kõrgajast. Teki kavandi aitas luua loovagentuur Pult, kes on ühtlasi ka Rannarahva Muuseumi väljapaneku kujunduse autor. Sõba sisaldab 100% puuvilla ja on saadaval suuruses nii 70×180 kui 140×200. Sõba saab osta Rannarahva Muuseumist ja Viimsi Vabaõhumuuseumist. Kauneid leide ja huvitavaid elamusi näitusel!
Huvitavat lugemist Rannarahva Muuseumi poolt:
Ellu sallid
Tootesari „Hõbevalgeim“

Hõbevalgeima tootesarja inspiratsiooniks on Rannarahva Muuseumi näitus „Hõbevalgeim. Rävala kõrgaeg“. Väljapanek kõneleb meie esivanemate kuulsusrikkast minevikust ja majanduslikust kõrgajast.
Erilise hooga arenesid kaubandussuhted 11.sajandi keskel, kui õpiti ära kasutama Rävalast mööduvaid laevateid. Sõja- ja kaubaretki üle Läänemere korraldati nii ida- kui lääne suunal. Neid kaugeid aegu peetakse läänemeresoomlaste kaubanduse kõrgajaks, mis peegeldub Põhja-Eestist ja ennekõike Rävala maakonnast avastatud hõbeaarete suures hulgas. 11. sajandi teisest poolest ja 12. sajandi algusest on Eestist leitud kordades rohkem hõbeaardeid kui mistahes teisel maal siin Põhjatähe all. Hõbeda pani liikuma kaubanduse edenemine. Rävalased olid nimelt kanged rauapõletajad, kelle raud oli teistes Läänemeremaades kõrgelt hinnatud Seepärast oleme selle perioodi Eesti president Lennart Meri kirjutatud raamatu „Hõbevalge: Reisikiri tuulest ja muinasluulest“ ainetel nimetanud hõbevalgeks.
Näitusest inspireeritud Ellu sallide toodetel kasutatud motiivid on laenatud Eestimaa mullast avastatud viikingiaegsetelt aarde- ja ehteleidudelt: muuhulgas rinnanõeladelt, Araabia müntidelt ja ripatsitelt. Hõbevalgeima sarja esemetesse on peidetud eestlaste muinasaegne vägi ja rikkus – meie hõbevalgeim minevik. 
Hoidkem neid sümboleid kui märke meie muistsest rikkusest usus ja teadmises, et uus kõrgaeg on taas tulekul.

Kanname uhkusega!