Alates maist 2019 kaunistavad Ellu sallide Pöide voodikatted Saaremaal Georg Ots Spa hotelli tube.
Pöide sõba lugu pärineb Eesti suurima saare – Saaremaa idaküljest, kus veel 20. sajandi algulgi igapäevaselt rahvarõivaid kanti. Ka Georg Ots Spa Hotell Kuressaares on oma interjööris kasutanud Pöide rahvariiete mustreid. Piiskopilinnuse ja soolase mere lähistel asuvas spaahotellis saavadki nüüdsest kokku meie maa omanäolisus mustrid, maitsed, legendid ja ajalookillud, mis mitte ainult eestlaste poolt armastatud ning imetletud, vaid löövaid laineid kaugemalgi.
Pöide sõba on saanud oma mustri 18.-19. sajandi kirivööst ehk korjatud kirjaga vööst. Vöö valmistamiseks sätiti valmis vöökudumise postile villane ja linane lõim, mis oli täpselt nii pikk kui vöö tulema pidi. Antud ettevalmistust hüüti vöö käärimiseks. Koeks kasutati valdavalt valgeks pleegitatud linast lõnga. Muster oli enamasti geomeetriline, mis tekkis erivärviliste villaste lõngade kokku korjamisel ja mustriks põimisel, mida tunnemegi kirivööna. Vöö kudumise oskus, nagu selle kandminegi, oli laialt levinud. Kirivöö sätiti ümber piha seelikut ning särki hoidma
Ida-Saaremaa kihelkondade rahvarõivad püüdsid pilku pigem oma lihtsa ja väljapeetud tegumoega. Väärikat ning omanäolist stiili hoiti valdavalt geomeetriliste ornamentide ja valgete toonidega. Seetõttu on Ellu sallide Pöide sõbagi soliidselt linavalge, mis on omakorda iseloomulik ka kirivöö koelõngade traditsioonilisele värvigammale.
Ellu sallide looming kannab endas meie maa käsitöö -ja rahvariiete pärandit. Hoidkem ja kandkem uhkusega.