Esileht/Erisoovid Ellu sallidelt
+ Näita rohkem
 • Rannarahva muuseumil täitub sel aastal 50 tegevusaasta. Juubilari soovil kudus Ellu sallid Rannarahva vaiba. Sel korral kulgesid  avastatud mustrilood selliseid radu pidi, et
  sõba asemel valmistasime hoopiski vaiba :)  Sai loodud Rannarahva vaip, mis nii oma mustrite kui toonidega jääb meenutama ühe küla, kooli, pere ja Rannarahva muuseumi inimlikku ja põnevat lugu, mis sai alguse aastast 1890. 
 • Martna sõba sündis rahvatantsurühma Tuisuline tellimusena. Sõba kaunistab Martna naise pluusi õlakut kaunistav muster.
 • Rakvere Vallavaliustus tellis tikitud sõbad, et tänada volikogu ja vallvalitsuse liikmeid koostöö ja panuse eest valla edu edendamisesse.
 • Orjaku sadam Hiiumaal tellis nii toolikatted, kui padjad, et kõik külalised saaksid nautida seal imelisi hetki.
 • GROHE tellis oma Ellu sallidelt Juu Jääbi tekid koos siltidega.
 • Terrassipadjad vastavalt kliendi soovitud moodule
 • Tiki kaunis soov sôbale vôi tekile
 • Baltic Luxuri tellis meie käest nii Väike-Maarja padjad kui voodikatted.
 • Haapsalu Linnvalitsus kingib kõigile oma uutele ilmakodanikele Ellu sallide Lääne-Eesti motiividega beebitekid. Palju beebiteki kallistusi kõigile beebidele!
 • Ellu sallid valmistas ERR meenetesarja. Sall kannab endas ERR sõmboolikat ja tunnusvärve. Iga meenega on kaasas ka põnev tooteleht ERR loost. Ringhäälingu ajalugu Eestis ulatub aastasse 1926, kui eetrisse läks esimene raadiosaade. Ellu sallid on loonud selle pika ajaloo tähiseks koostöös ERR-ga meenetesarja, kuhu kuuluvad lipsud, sallid ja rätikud. Eesti Rahvusringhääling alustas tööd 2007. aastal, kui ühendati Eesti Raadio ja Eesti Televisioon. Ning on tänini inimeste jaoks ning inimeste keskel. Nüüdsest jõuab ERR igasse kanti koos Ellu sallide kauni kandi kallistusega.
 • Tikime beebitekile nime või kuupäeva. Saada oma soov, et saaksime pakkumise saata.
 •  Alates maist 2019 kaunistavad Ellu sallide Pöide voodikatted Saaremaal Georg Ots Spa hotelli tube.
  Pöide sõba lugu pärineb Eesti suurima saare - Saaremaa idaküljest, kus veel 20. sajandi algulgi igapäevaselt rahvarõivaid kanti. Ka Georg Ots Spa Hotell Kuressaares on oma interjööris kasutanud Pöide rahvariiete mustreid. Piiskopilinnuse ja soolase mere lähistel asuvas spaahotellis saavadki nüüdsest kokku meie maa omanäolisus mustrid, maitsed, legendid ja ajalookillud, mis mitte ainult eestlaste poolt armastatud ning imetletud, vaid löövaid laineid kaugemalgi.
  Pöide sõba on saanud oma mustri 18.-19. sajandi kirivööst ehk korjatud kirjaga vööst. Vöö valmistamiseks sätiti valmis vöökudumise postile villane ja linane lõim, mis oli täpselt nii pikk kui vöö tulema pidi. Antud ettevalmistust hüüti vöö käärimiseks. Koeks kasutati valdavalt valgeks pleegitatud linast lõnga. Muster oli enamasti geomeetriline, mis tekkis erivärviliste villaste lõngade kokku korjamisel ja mustriks põimisel, mida tunnemegi kirivööna. Vöö kudumise oskus, nagu selle kandminegi, oli laialt levinud. Kirivöö sätiti ümber piha seelikut ning särki hoidma
  Ida-Saaremaa kihelkondade rahvarõivad püüdsid pilku pigem oma lihtsa ja väljapeetud tegumoega. Väärikat ning omanäolist stiili hoiti valdavalt geomeetriliste ornamentide ja valgete toonidega. Seetõttu on Ellu sallide Pöide sõbagi soliidselt linavalge, mis on omakorda iseloomulik ka kirivöö koelõngade traditsioonilisele värvigammale.
  Ellu sallide looming kannab endas meie maa käsitöö -ja rahvariiete pärandit. Hoidkem ja kandkem uhkusega.